Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Ozorkowie

42 237 36 68w sprawach pilnych

Stowarzyszenie MONAR

Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnieńw Ozorkowie

Do ośrodka przyjmowani są pacjenci z rozpoznaniem uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz  z uzależnieniami behawioralnymi. Program przeznaczony jest dla osób w wieku 14-17 lat w ogólnym stanie zdrowia dobrym, nie wymagających specjalistycznego leczenia (poza problemem uzależnienia). Przyjmowane są osoby deklarujące gotowość do podjęcia terapii.

Aby wpisać się na listę oczekujących wymagany jest telefon od osoby zainteresowanej, a dopiero w drugiej kolejności od jej opiekuna prawnego/rodzica.

Przed wpisaniem się na listę oczekujących prosimy o zapoznanie się z zasadami oraz programem ośrodka dostępnymi na stronie.

505-813-970w sprawie przyjęć

proszę kontaktować się z Jolantą Wasilewską

od poniedziałku do piątku
w godzinach 10:00 – 18:00

UWAGA!!!

Na dzień wpisu należy posiadać skierowanie od lekarza psychiatry ze wskazaniem ośrodka „MONAR” w Ozorkowie jako placówki leczenia.

505-813-970Telefon zaufania

proszę kontaktować się z Jolantą Wasilewską

od poniedziałku do piątku
w godzinach 10:00 – 18:00

Letni Obóz Terapeutyczny w Ryżówce

Spływ kajakowy Czarną Hańczączerwiec 2023

Kolejny raz na przełomie wiosny i lata Społeczności naszych Ośrodków wyjechały na Letni Obóz Terapeutyczny w Ryżówce. W trakcie trwającego dwa tygodnie obozu nasi pacjenci wzięli udział w spływie kajakowym Czarną Hańczą, jeździli rowerami wokół jeziora Wigry, bawili się na Festiwalu Kolorów. To był piękny czas. Dziękujemy rodzicom, neofitom i przyjaciołom za wsparcie podczas Obozu.

Do zobaczenia za rok!

Co jest lepsze od biegania? Bieganie i Pomaganie.

CityTrailniedziela 05.11.23

To było naprawdę fajne bieganie – kolejna, tym razem śniegowa edycja CityTrail za nami. Mimo trudnych warunków nasi zawodnicy poprawili swoje wyniki w stosunku do poprzedniej edycji.
Łapcie jeszcze cieplutki film z grudniowej edycji CityTrailu. Materiał powstał dzięki naszym Przyjaciołom z TME – Transfer Multisort Elektronik .

Nasze Działania

Monar to ludzie. Ludzie to społeczność.Społeczność to droga do wolności!

Naszym celem jest wspieranie rodzinyw procesie przygotowywania dzieci i młodzieży

do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.

Terapia zajęciowabudowanie własnej wartości

Przez wykonywanie pożytecznych, zorganizowanych czynności podtrzymujemy aktywność, odwracamy uwagę od niepokojących myśli i wyobraźni, przywracamy utraconą sprawność i przygotowujemy do samodzielnego życia.

Wyjazdowe obozy terapeutyczneCzarna Hańcza, Ryżówka i okolice

Kolejny raz Społeczności naszych Ośrodków wyjechały na Letni Obóz Terapeutyczny w Ryżówce. W trakcie dwutygodniowego obozu nasi pacjenci wzięli udział w spływie kajakowym Czarną Hańczą, jeździli rowerami

Filozofia

Te słowa towarzyszą społeczności od poranka do wieczora, do nich odnosimy  się analizując postępy w terapii i szukając inspiracji dla dalszych konstruktywnych zmian.

Jestem Tutaj, ponieważ nie mogę już dłużej uciekać od samego siebie.

Tak długo będę uciekał dopóki nie odważę się zobaczyć siebie w oczach i sercach innych.

Tak długo będę cierpiał i bał się dopóki nie podzielę się z innymi swoimi tajemnicami.

Jeżeli nie zaufam innym będę sam.

Tylko w tym miejscu będę mógł zobaczyć siebie jak w zwierciadle.

Tylko tutaj nie muszę być gigantem z moich marzeń czy karłem z moich strachów.

W tym domu jestem cząstką społeczności dzieląc z moimi rówieśnikami cele i codzienny trud.

Zapuszczając tu korzenie mogę rozwijać się i tworzyć nie będąc już dłużej samotnym.

Pomagając innym mogę też odnaleźć siebie.

źródło: Filozofia sformułowana przez Richarda Beauvais, członka społeczności, podczas jego pobytu w Daytop Village (Kooyman, 2002).

Co o nas mówią, piszą...

Witek, właśnie obejrzałem od dechy do dechy. Zajebiście mi się podobały oba filmy! Zaraz dam do obejrzenia Gosi i Borysowi, jak tylko wrócą z biegu świątecznego, w którym Borys bierze udział. Ja się po prostu szczerze wzruszyłem. Zazdroszczę tego jak zwykle wspaniałego wydarzenia, jakim są wakacje z Wami w Ryżówce, atmosfera skupienia na pracy nad sobą i stoickiego samodoskonalenia poprzez przezwyciężanie trudności i konfrontację ze słabościami. Dla mnie to nauka Epikteta w czystej praktycznej formie. To się chłonie przez skórę uczestnicząc w tym wszystkim. Tworzycie coś wspaniałego!!!

Serdeczności i najlepsze życzenia dla wszystkich!!!

Maciek,

tata Borysa